Zelená káva a hubnutí – podvod nebo ne?
25 června 2015 - 23:51, by , in Blog, No comments

Tentokrát vám přinášíme recenzi o zelené kávě a jejím účinku na lidský organismus. Internetovými diskuzemi kolují zvěsti o jejích blahodárných účincích na hubnutí a o podvodu, kterým tyto zvěsti jsou. Jak je to tedy ve skutečnosti? A jak do toho všeho zapadá tajemná plodina zázvoru?

Co je vlastně zelená káva?Zelená káva 3

Zelenou kávu můžete dostávat v podobě různých tabletek, ale nejedná se o nic jiného než klasickou kávu, která ještě nebyla opražena do hněda. Neliší se ale jen barvou, jde především o proces pražení, který z hnědé kávy vypálí mnoho pozitivních látek. V opražené kávě zůstává především jen kofein.

 

Zelená kávaÚčinek zelené kávy na organismus

Hlavním rozdílem je tedy přítomnost mnoha zdravých látek, které zelené kávě dodávají jiné účinky než má pražená. Při vysokých teplotách se stejně jako u zeleniny rozloží spousta vitamínů na látky, které naše tělo neumí vstřebávat. Zelená káva si zachovává především kyselinu chlorogenovou a polymerické fenoly, které zrychlují metabolismus těla, způsobují menší chuť na sladké a také působí antioxidačně. Takto káva pomáhá při redukci podkožního i vnitřního tuku a zlepšuje tak činnost orgánů. Ve zkratce, podporuje hubnutí. 🙂

 

Jaká jsou rizika?

Společně s těmito látkami je v zelené kávě obsaženo také větší množství kofeinu. Proto by si každý měl dávat pozor na doporučenou denní dávku. Při předávkování kofeinem vzniká tzv. “kávový rauš”. Velice nepříjemný stav, kterému se snad žádný kávičkář nevyhnul. Tělo je v tenzi, je nesoustředěné, nervózní, člověk se více potí, prožívá stavy úzkosti a pálí ho žáha. Tento stav může trvat až několik hodin. Pro zmírnění těchto efektů se doporučuje konzumace mléka a banánů. Nejlépe se ale tomuto stavu vyhneme omezenou dávkou kávy. Maximální doporučené množství jsou 4 šálky upražené kávy denně. Společně s dávkou zelené kávy tedy nekonzumujte více jak 3 šálky kávy normální.

 

Jaké jsou účinky zázvoru?Zázvor

Diskuze na téma zázvoru a jeho účinků se různí už od pradávna. Co je ale jisté? Je zdravý. Pomáhá kardiovaskulárnímu systému (prokrvení) a tím zrychluje metabolismus. Dále má protizánětlivé účinky, preventivní účinky proti chřipce a nachlazení. Pomáhá proti bolestem hlavy a stresu. Komu by nechutnal, po tomto výčtu si ho musí zamilovat každý. 🙂 Jak ale pomáhá hubnutí v kombinaci se zelenou kávou? Jde především o metabolismus!

 

 

Zelená káva 4Zelená káva, zázvor a hubnutí

Jak jsme psali v naší recenzi výše, jak zelená káva, tak zázvor mají příznivý účinek na zrychlování metabolismu. Umí nastartovat vaše tělo, které je potom energičtější a spaluje více cukrů. Zaručený recept na hubnutí tedy existuje, ale nic není zadarmo. Zázvor i zelená káva vám pomohou, musíte ale pro sebe udělat i něco víc. Sami už asi tušíte, že to něco je pohyb. Díky zázvoru i zelené kávě budete ale spalovat mnohem rychleji a navíc nebudete mít zoufalou touhu po sladkostech a celý organismus bude fungovat jako na drátku. 😉 Rozhodně se tedy nejedná o žádný podvod, jen musíte vědět jak na to a nesmíte si kupovat tabletky, které se jako zelená káva pouze tváří.

Pokud se vám recenze líbila nebo máte vlastní poznatky, napište nám do diskuze svoje zkušenosti, budeme rádi za každé rozšíření obzorů! 🙂 Pokud vám jenom chybí přísun té nejkvalitnější výběrové kávy, kupujte zde! 😉

Autor: Ondřej Macků

O autorovi:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen.

Objednávky na nadcházející pražení uzavíráme za .
Nezmeškejte ho!
Objednat