Ekvádor Las Tolas: červenec 2015_Ekvádor Las Tolas
Země původu:
Las Tolas, Pichincha
Nadmořská výška:
1700 m n.m.
Pražírna:
Dos Mundos
Chuť:
mléčná čokoláda s oříškovým nádechem
Ekvádor Las Tolas
O kávě

Las Tolas je malé údolí kousek od sopky Pichincha. Jedná se o naprosto jedinečnou oblast s jednou z největších biodiverzit na zemi. Údolí se nachází v pásu, který je ohraničen pralesem z jedné strany a pohořím And ze strany druhé. Většina území v severní části Ekvádoru bývá dost často zamračená. Las Tolas je však výjimkou, kde se nachází dostatek sluníčka na pěstování kávy v rovníkové oblasti. Káva je zde pěstována s důrazem na nejvyšší kvalitu, která se díky ideálním přírodním podmínkám dosahuje snáze. Kromě dostatku slunečního svitu se zde nachází i velmi úrodná půda, ideální množství srážek (1700 mm ročně) a příhodná nadmořská výška okolo 1700 m n.m. Společně s kvalitou kávových bobů jde ruku v ruce i co možná nejkvalitnější způsob zpracování. Všechny bobule jsou sbírány zásadně ručně a zpracovávají se promytou metodou (washed). Sklizeň probíhá mezi říjnem a prosince, takže se káva právě v letních měsících dostává do nejlepší chvíle pro konzumaci.

.

O zemi

Ekvádor se může chlubit příhodnými podmínkami pro pěstování výběrové arabiky, které však bohužel zdaleka nevyužívá do takové míry, jak by bylo možné. Na rozdíl od okolních států v Jižní a Střední Americe ekvádorská vláda podporuje pěstování robusty v nižších nadmořských výškách, která je exportováno do sousední Kolumbie, kde se využívá pro výrobu instantní kávy. I většina pěstované arabiky je nižší kvality díky pěstování v nízkých nadmořských výškách (pouze okolo 700 m n.m.), a nelze ji tak označit za výběrovou kávu. I přesto se v Ekvádoru najdou výjimky, které se tuto situaci snaží změnit. Jednou z nich je i farma Las Tolas, která využívá ideální podmínky, které Ekvádor pro pěstování kvalitní arabiky nabízí a na jejíž kávu se v červencovém balíčku díky pražírně Dos Mundos můžete těšit.

O pražírně

Dos Mundos, španělsky „Dva světy“, je poměrně nová česká lokální pražírna výběrové kávy se sídlem v Praze na Korunní 31. Pravidelně ochutnávají vzorky káv z těch nejlepších regionů celého světa, od guatemalských sopek ve střední Americe, přes hory Etiopie, až po ostrovy Indonésie. Zaměřují se výhradně na nákup kávy od konkrétních farmářů a vybírají jejich nejlepší sklizně. V pražírně Dos Mundos navíc můžete kávu nejen ochutnat ale také se podívat jak jí praží. V nabídce mají vždy alespoň 6 druhů káv, přičemž každá je trochu jiná a tudíž i vhodná na jinou přípravu. Díky jejich malé produkci mění nabídku kávy přibližně jedenkrát za tři měsíce, proto si zákazníci mohou často vychutnávat novinky.

El Manzano

La Boheme Cafe | El Salvador

redirect

Huehuetenango

Botacoffee | Guatemala

redirect

Objednávky na nadcházející pražení uzavíráme za .
Nezmeškejte ho!
Objednat