Kolumbie Lucero Risaralda
Kolumbie La Risaralda
Země původu:
Kolumbie
Nadmořská výška:
1 300 m n.m.
Pražírna:
Coffeespot
Chuť:

Hutná výrazná chuť sladké čokolády s ovocnou dochutí.

Kolumbie Risaralda
O kávě

Káva  pochází ze zpracovatelského závodu Trilladora Santa Teresita na kterou dodává svoji kávu okolo 200 farmářů včetně sdružení pod kterým dodává kávu  také farma La Celia Risaralda. Toto sdružení je pojmenované podle města Celia, u kterého farmáří sídlí.

Oblast je zajímavá komplexní kombinací výšky, dobrých farmářských návyků a odrůd kávy. Proto jsou zdejší kávy vždy velmi zajímavé s plným tělem a vyšší sladkostí. Naše káva je odrůdy Castillo, která je specifická pro Kolumbii, kde byla kvůli vyšší náchylnosti vykřížena z odrůdy Catuai. Tato odrůda chutná ovocněji a zemitěji. Naše káva byla navíc zpracována promytou metodou a díky kombinaci metody zpracování a odrůdy chuťový profil dosahuje také ovocné dochutě.

Káva byla vypěstována v nadmořské výšce okolo 1300 m.n.m., která je pro Kolumbii typickou a poskytuje dobré přírodní podmínky pro její růst. Díky Coffee to Home si můžete toto kávové nebe z pražírny Coffeespot užít v říjnovém balíčku.

kolumbie-Riralda-2
O zemi

Kolumbie je mnohými považována za zemi, ve které se pěstuje nejkvalitnější káva na světě. Asi 300 000 farem je díky unikátním přírodním podmínkám v okolí andského pohoří rozeseto podél údolí, které pohoří vytváří, od severu na jih země. Především v oblastech Huila, Cauca, Narino či Tolima je pěstována vysoce kvalitní káva, která je poté z velké části vyvážena do celého světa. Kdy přesně se káva do Kolumbie dostala, není jasné. Historická data ale naznačují, že ji mohli přivézt jezuitští mniši v 17. století. První doložená zmínka o exportu kávy je z roku 1835, kdy bylo asi 1100 kg kávy dovezeno do Spojených států.

Kolumbie díky vhodným přírodním podmínkám může využívat toho, že zde pěstované kávovníky rodí dvakrát do roka, díky čemuž mohou pěstitelé nabízet čerstvě sklizenou kávu téměř po celý rok. Regiony na severu země zpravidla mají hlavní sklizeň v druhé polovině roku a druhou, menší sklizeň (nazývanou také mitaca), v první polovině. V pěstitelských oblastech na jihu země je tento cyklus opačný. Období sklizně však zásadně ovlivňují faktory jako nadmořská výška, množství slunečního svitu, podloží nebo mikroklima v dané oblasti a jednotlivé mikroregiony tak mohou z tohoto cyklu vybočovat. Díky tomu tak můžeme i v rámci jednoho regionu pozorovat farmy, které mají hlavní sklizeň, zatímco na jiných, vzdálených byť jen několik desítek kilometrů, se sklízí sekundární mitaca.

Kolumbijské kávy jsou v naprosté většině zpracovány promytou metodou. Často se u káv pocházejících z Kolumbie můžeme setkat s termíny Supremo a Excelso. Je dobré vědět, že toto označení pouze značí velikost kávových zrn. Samotná velikost kávových zrn však nevypovídá o kvalitě kávy jako takové a nedá se říci, že například větší zrna znamenají lepší chuťové charakteristiky kávy. Důležité jsou samotné chuťové vlastnosti kávy, podle kterých pražírny jednotlivé kávy do svého výběru zařazují.

O pražírně

Nedaleko Uherského Hradiště a Zlína, v obci Kudlovice, se nachází další skvělá česká pražírna kávy – Coffespot. Vše zde začalo internetovým obchodem s kávou, následované otevřením si vlastní zakázkové pražírny. Již 4 roky tak máme možnost objevovat kouzlo kávového světa skrze umění nadšeného týmu této pražírny. Jedná se o ryze českou rodinnou pražírnu, díky čemuž mají plně pod vlastní kontrolou celý proces od hledání dodavatelů, uchování zelených zrn, pražení a balení. Jako první z pražíren v české republice získali licenci na užívání ochranné známky český výrobek. Jak sami říkají, ke každému zrnku přistupují s vědomím, že za ním stojí spousta úsilí a práce pěstitelů kávy a snaží se tak svým zákazníkům připravit co nejlepší zážitek. I proto se Coffeespot snaží rozšiřovat svojí nabídku výběrových káv s jasným původem a vysokou kvalitou.

El-salvador-El-Manzano
El Savador Finca El Manzano

La Bohéme | El Salvador

redirect

Kongo Lake Kivu

Fair&Bio | Kongo

redirect

Objednávky na nadcházející pražení uzavíráme za .
Nezmeškejte ho!
Objednat