Brazílie Jaguara: červen 2016_ brazile Jaguara
Země původu:
Sao Joao del Rei. Minas Gerais
Nadmořská výška:
1000 m n.m.
Pražírna:
Double B
Chuť:

Svěží chuť zralého ovoce s čistým, elegantním tělem a sladkou dochutí.

Brazílie Jaguara
O kávě

Tato káva pochází, jak jinak, z proslulého pěstitelského regionu Minas Gerais, a leží v blízkosti historicky významného města Sao Joao del Rei, které se proslavilo díky těžbě zlata. Farma je položena na brazilskou kávu nezvykle vysoko- okolo 1000 m n.m., na kterou se keře kávovníku odrůdy Yellow Catuai velmi dobře adaptovaly. Farmu založili v roce 2001 tři přátelé- Antonio Wander, Rubem Carlos a Rubem Murilo, jehož podíl následně odkoupil syn Antonia, Andre Luiz. Tato rodina má pěstování kávy v krvi- otec Antonia kávu pěstoval a on sám byl významný agronom zabývající výživou půdy a úrodností, který zasvětil svůj život studiu kávovníku, v čemž nyní pokračuje i jeho syn. I díky jejich znalostem tak na této farmě s vulkanickým podložím typickým pro savany vzniká jedinečná káva, kterou skrze pražírnu Double B máte možnost ochutnat v červnovém balíčku kávového předplatného Coffee to Home.

O zemi

Káva se do Brazílie dostala v roce 1727, kdy byl v regionu Pará vysazen první keř kávovníků. Podle legendy se portugalští objevitelé snažili už dříve o dovezení kávovníku ze sousední Francouzské Guyany, ale tamní vláda nebyla ochotna plodinu exportovat. Dovézt kávu se tak povedlo až muži jménem Francisco de Mělo Palheta, který byl do Guyany vyslán vyřešit územní spory. Svedl guvernérovu ženu, která mu při odjezdu darovala kytici s větvičkou kávovníku a ta se mu podařila propašovat zpět do země. Brazilská káva není často vnímaná jako špičkový producent výběrové kávy, především díky obrovské produkci a její proměnlivé kvalitě. Brazílie Jaguara vás však jistě přesvědčí, že i brazilská káva může nabídnout skvostnou výběrovou kávu, na kterou jen tak nezapomenete.

O pražírně

Kavárna s vlastní pražírnou výběrové kávy. Kávu sami vybírají a ve spolupráci se společností Nordic Approach ji dováží do pražíren, kde pražič Dimitri Boroday hledá ten nejlepší pražící profil tak, abych ze zrn vytěžili jejich nejlepší potenciál. Ve výsledku se jedná o produkt nejvyšší kvality, který si ihned zamilujete

Etiopie Sidamo gr. 2

Gill’s Coffee| Etiopie

redirect

Další kávy
Kolumbie Inza Cauca

Coffeespot | Kolumbie

redirect

Objednávky předplatného na únor pro ČR i Slovensko uzavíráme za .
Nezmeškejte ho!
Objednat