Panama SHB Boquete Geisha: listopad 2014_Panama SHB Boquete Geisha
Země původu:
Lintong Nihuta, Sumatra
Nadmořská výška:
1450-1800 m n.m.
Pražírna:
Original Coffee
Chuť:
sladké ovoce, mango, broskve, jemná acidita
Panama SHB Boquete Geisha
O kávě

Tato káva vypěstovaná v okolí města Boquete v západní části Panamy pochází z kávovníků odrůdy Geisha. Geisha je vzácná odrůda mající původ v okolí malého města Gesha v jihozápadní Ethiopii, odkud se rozšířila především do Panamy a Kostariky. Kávovníky této odrůdy jsou pěstovány ve velkých nadmořských výškách, což stojí za jejich vysokou kvalitou a čistým chuťovým profilem. Listy Geishy jsou větší než u ostatních kávovníků a také kávové třešně a zrna jsou větší a mají specifický podlouhlý tvar podobný kánoi. Tato odrůda je výjimečná svým aroma sladkého ovoce s výraznějšími akcenty bergamotu a lehkou jemně medovou chutí, často připodobňovanou k čaji.

.

O zemi

Káva se do Panamy dostala okolo roku 1820 z Kostariky, přičemž hlavní oblastí pěstování je především hornatá  provincie Chiriqui (v překladu Údolí měsíce). Většina z asi 30 000 farem se nalézá v okolí města Boquete a v oblasti zvané Volcán-Candela, nazývané obilnicí Panamy. Mezi těmito dvěma uzemími se tyčí sopka Baru, nevyšší vrchol Panamy (3 474 m.n.m.) .  Vulkanickému podloží, dostatek srážek a značná vlhkost zde dávají vzniknout vyjímečné kávě s velmi bohatou a intenzivní chutí.

O pražírně

Original Coffee je česká pražírna výběrové kávy, která vznikla v roce 2012 s cílem zprostředkovat milovníkům kávy i těm, kteří s kávou právě začínají, zajímavou nabídku káv z celého světa. Přichází s variantou pro ty, kteří chtějí kávu poznat ve všech jejích podobách. V Original Coffee najdete pestrou nabídku velmi kvalitních káv, které jsou pečlivě vybírány a praženy s individuálním přístupem ke každé jednotlivé kávě. Každá z káv je také vhodná k jiné přípravě, od klasického espressa po různé přípravy filtrované kávy. Důležitým aspektem přístupu Original Coffee je i snaha o neustálé vzdělávání se a sledování aktualit z kávového světa, ať už účastněním se evropských kávových festivalů nebo cestováním do pěstitelských zemí.

Granja la Esperanza

Dos Mundos | Kolumbie

redirect

Další kávy
měsíce
listopadu
2014
Balmaadi Estate Organic

Coffee Source | Etiopie

redirect

Objednávky na nadcházející pražení uzavíráme za .
Nezmeškejte ho!
Objednat