Guatemala Cobán
Země původu:
Minas Gerais
Nadmořská výška:
1000 m n.m.
Pražírna:
Original coffee
Chuť:

Káva středního těla se střední aciditou a chutí lískových oříšků, švestek a zázvorovou dochutí.

Guatemala Cobán
O kávě

Guatemala Cobán finca Baquelito se sklízí v okolí města Cobán z oblasti Alta Verapaz. Podnebí je zde chladné s vysokým podílem vlhkosti a jílovitou půdou. Kávovníky se proto pěstují v nižších polohách okolo 1000 – 1450 m.n.m. Nejčastěji zde využívají promytou metodu zpracování, a to přímo na farmě Baquelito, jejímž majitelem je Juan Carlos Estevez. Jeho rolí je dohlížet na sklizeň kávových třešní a na kvalitu jejich zpracování. Výsledkem je exkluzivní vyvážená káva s rozmanitým aroma lískových oříšků, nasládlých švestek a zázvoru. Chuťové vlastnosti této kávy vyniknou jak při přípravě filtrované kávy, tak espressa.

O zemi

Káva z Guatemaly je mnohými znalci považována za klenot mezi kávami pěstovanými ve Střední Americe. Díky mírnému subtropickému klimatu a sopečnému podloží zde na prudkých svazích vulkánů vznikají svěží kávy s ovocným nádechem a mírným tělem s příjemně doznívající dochutí. Káva se v Guatemale pěstuje již od druhé poloviny 19. století, přičemž nejstarší farmy (i jedny z nejstarších v Latinské Americe) se nalézají v oblasti Antiqua. Zde také můžeme nalézt farmy s nejvíce propracovanými metodami pěstování kávy. Další významné oblasti pro pěstování kávy jsou například Coban, Fraijanes nebo také právě oblast Huehuetenango, odkud pochází káva z červencového balíčku kávového předplatného, kterou vám přináší pražírna BotaCoffee. Káva se v Guatemale stala klíčovým vývozním artiklem v druhé polovině 19. století, když objev chemického barvení zcela zdevastoval vývoz indiga a karmínu, do té doby klíčových obchodních artiklů Guatemaly. Diktátorský režim tedy upřel svoji pozornost na pěstování kávy, a učinil z ní nejdůležitější složku guatemalské ekonomiky. Tato podpora však znamenala ještě další omezování a upírání práv původních majských obyvatel, vlastnících půdu vhodnou pro pěstování kávy. Jejich situace se od příjezdu španělských objevitelů v Guatemale neustále zhoršovala a teprve v poslední době vznikají iniciativy, které se snaží zlepšovat životní podmínky původních obyvatel Guatemaly.

O pražírně

Original Coffee je česká pražírna výběrové kávy, která vznikla v roce 2012 s cílem zprostředkovat milovníkům kávy i těm, kteří s kávou právě začínají, zajímavou nabídku káv z celého světa. Přichází s variantou pro ty, kteří chtějí kávu poznat ve všech jejích podobách. V Original Coffee najdete pestrou nabídku velmi kvalitních káv, které jsou pečlivě vybírány a praženy s individuálním přístupem ke každé jednotlivé kávě. Každá z káv je také vhodná k jiné přípravě, od klasického espressa po různé přípravy filtrované kávy. Důležitým aspektem přístupu Original Coffee je i snaha o neustálé vzdělávání se a sledování aktualit z kávového světa, ať už účastněním se evropských kávových festivalů nebo cestováním do pěstitelských zemí.

Etiopie Limu

Dos Mundos | Etiopie

redirect

Burundi Ndava

BotaCoffee | Burundi

redirect

Objednávky na nadcházející pražení uzavíráme za .
Nezmeškejte ho!
Objednat