Etiopie Biftu Gudina
Země původu:
Etiopie
Nadmořská výška:
2000 m n.m.
Pražírna:
Rebelbean
Chuť:

Káva s chutí broskve, cukrové třtiny a květinovým aroma.

Etiopie Biftu Gudina
O kávě

Další svoji lahůdku do balíčku Coffee to Home připravila brněnská pražírna Rebelbean. Jedná se o kávu z věhlasného zpracovatelského závodu Biftu Gudina, jehož káva je mnohými považována za vůbec to nejlepší, co může etiopská káva nabídnout. Byla založena teprve v roce 2011 v rámci neziskového projektu Technoserve, který má za cíl vybudovat moderní zpracovatelské závody a družstva, která budou napomáhat ke zvyšování kvality etiopské kávy a životní úrovně farmářů. Káva pochází z oblasti Jimma, kde je pěstována v nadmořské výšce 1900 – 2000 m n.m. asi 700 drobnými farmáři. Půda je zde velmi bohatá na minerály a dusík, díky čemuž mají kávové třešně plnou a bohatou chuť. Jak tomu u etiopských káv bývá, káva roste buď v částečně, nebo v zcela původním pralese a jedná se o mix celé řady původních etiopských odrůd. Káva je ručně sbírána a po doručení do zpracovatelského závodu a dále zpracována promytou metodou, přičemž sušení probíhá na afrických postelích.

o Coffee to Home.

O zemi

Etiopie je zemí, kde se káva narodila. Již v 10. století nomádi obývající dnešní území Etiopie objevili povzbuzující účinky kávy, byť ji nepřipravovali jako nápoj, ale třešně kávovníku přímo pojídali. Káva se následně prostřednictvím islámských poutníků dostala na Blízký východ a do Evropy, odkud se rozšířila do celého světa. Ačkoli zaujímá etiopská káva pouze 3% celkového světového trhu, hraje v ekonomice země klíčovou úlohu. 60% zahraničních příjmů plyne právě z obchodu s kávou a přibližně 15 milionů Etiopanů je na obchodu s kávou ekonomicky závislých.

O pražírně

Žijí kávou. Dělají věci po svém, Nejdou s davem, Jsou Rebelové. Nechtějí být jen další pražírnou. Jde jim o kvalitu a chuť výběrové kávy. Spojují se se zajímavými lidmi a jejich projekty. Společně se pak snaží o jedno – zážitek z šálku kávy.

Rwanda Muhondo

mamacoffee | Rwanda

redirect

Tanzania Kusini

Botacoffee | Tanzania

redirect

Objednávky na nadcházející pražení uzavíráme za .
Nezmeškejte ho!
Objednat