Kolumbie Granja la Esperanza: listopad 2014_Kolumbie Granja la Esperanza
Země původu:
Granja la Esperanza, Kolumbie
Nadmořská výška:
1400- 1800 m n.m.
Pražírna:
Dos Mundos
Chuť:

plná, sladké tóny červeného ovoce

Kolumbie Granja la Esperanza
O kávě

V údolí řeky Cauca, nedaleko pobřeží Tichého oceánu, nalezneme přírodu nebývalé rozmanitosti. Inspirováni touto pestrostí, vysadili na farmě La Granja Esperanza mnoho různých kávovníků, v Kolumbii do té doby neznámých, a jejich míšením dosahují neobyčejně zajímavých káv plných chutí. Tato káva je pěstována mezi 1400 a 1800 m.n.m. a je sbírána i zpracovávána výhradně ručně. Káva má certifikaci BIO a Rainforest Alliance certification. Káva je zpracována promytou metodou.

O zemi

Kolumbie je mnohými považována za zemi, ve které se pěstuje nejkvalitnější káva na světě.  Asi 300 000 farem je díky vyjímečným přírodním podmínkám v okolí andského pohoří rozeseto podél údolích, které pohoří vytváří, od severu na jih země. Především v oblastech Huila, Cauca, Narino či Tolima je pěstováná vysoce kvalitní káva, která je poté z velké části vyvážena do celého světa. Kdy přesně se káva do Kolumbie dostala není jasné, historická data ale naznačují, že ji mohli přivézt jezuitští mniši v 17. století. První doložená zmínka o exportu kávy je z roku 1835, kdy bylo asi 1100 kg kávy dovezeno do Spojených států.

O pražírně

Dos Mundos, španělsky „Dva světy“, je poměrně nová česká lokální pražírna výběrové kávy se sídlem v Praze na Korunní 31. Pravidelně ochutnávají vzorky káv z těch nejlepších regionů celého světa, od guatemalských sopek ve střední Americe, přes hory Etiopie, až po ostrovy Indonésie. Zaměřují se výhradně na nákup kávy od konkrétních farmářů a vybírají jejich nejlepší sklizně. V pražírně Dos Mundos navíc můžete kávu nejen ochutnat ale také se podívat jak jí praží. V nabídce mají vždy alespoň 6 druhů káv, přičemž každá je trochu jiná a tudíž i vhodná na jinou přípravu. Díky jejich malé produkci mění nabídku kávy přibližně jedenkrát za tři měsíce, proto si zákazníci mohou často vychutnávat novinky.

Boquete Geisha

Original Coffee | Panama

redirect

Další kávy
měsíce
listopadu
2014
Balmaadi Estate Organic

Coffee Source | Etiopie

redirect

Objednávky předplatného na únor pro ČR i Slovensko uzavíráme za .
Nezmeškejte ho!
Objednat