Etiopie Limu
Země původu:
Etiopie
Nadmořská výška:
1400 – 2000 m.n.m.
Pražírna:
Dos Mundos
Chuť:

Káva s jemnými ovocnými tóny citrusů, mandarinek a jasmínu.

Etiopie Limu
O kávě

Káva pochází z oblasti Djimma, která se nachází na jihozápadě Etiopie. V tomto regionu se káva produkuje již dlouhou dobu a patří mezi jednu z prvních oblastí, kde se káva pěstovala. Kávu dodává mnoho menších rodinných farem do společné promývací stanice s názvem Lima, kde je následně zpracována promytou metodou. Chuť je potom čistší s pro Etiopii charakteristickými jemnými ovocnými tóny. Kávovníky zde rostou ve velmi vysoké nadmořské výšce mezi 1400 a 2000 m n. m.

O zemi

Etiopie je zemí, kde se káva narodila. Již v 10. století nomádi obývající dnešní území Etiopie objevili povzbuzující účinky kávy, byť jí nepřipravovali jako nápoj, ale třešně kávovníku přímo pojídali. Káva se následně prostřednictvím islámských poutníků dostala na Blízký východ a do Evropy, odkud se rozšířila do celého světa. Ačkoli zaujímá etiopská káva pouze 3 % celkového světového trhu, hraje v ekonomice země klíčovou úlohu. 60 % zahraničních příjmů plyne právě z obchodu s kávou a přibližně 15 milionů Etiopanů je na obchodu s kávou ekonomicky závislých.

O pražírně

Dos Mundos, španělsky „Dva světy“, je poměrně nová česká lokální pražírna výběrové kávy se sídlem v Praze na Korunní 31. Pravidelně ochutnávají vzorky káv z těch nejlepších regionů celého světa, od guatemalských sopek ve střední Americe, přes hory Etiopie, až po ostrovy Indonésie. Zaměřují se výhradně na nákup kávy od konkrétních farmářů a vybírají jejich nejlepší sklizně. V pražírně Dos Mundos navíc můžete kávu nejen ochutnat ale také se podívat jak jí praží. V nabídce mají vždy alespoň 6 druhů káv, přičemž každá je trochu jiná a tudíž i vhodná na jinou přípravu. Díky jejich malé produkci mění nabídku kávy přibližně jedenkrát za tři měsíce, proto si zákazníci mohou často vychutnávat novinky.

Burundi Ndava

BotaCoffee | Burundi

redirect

Guatemala Cobán

Original coffee | Guatemala

redirect

Objednávky na nadcházející pražení uzavíráme za .
Nezmeškejte ho!
Objednat