Guatemala Manila San Ignacio: duben 2016_Guatemala Manila San Ignacio
Země původu:
San Marcos, farma Manila San Ignacio
Nadmořská výška:
1500 m n.m.
Pražírna:
Amáres Coffee
Chuť:

Káva s vůní medu a sušených meruněk. V šálku můžeme rozeznat tóny černého rybízu, ananasu a čokolády.

Guatemala Manila San Ignacio
O kávě

Výtečnou kávu si do dubnového balíčku připravila pražírna Amáres coffee. Ačkoli se v tomto případě nejedná o tak velkou a známou pražírnu jako obvykle, jejich káva má rozhodně co nabídnout. Můžete se o tom přesvědčit už v dubnovém balíčku Coffee to Home. Jedná se o kávu z Guatemaly, kontrétně farmy Manila San Ignacio, ležící v regionu San Marcos. Tato kooperativa pěstuje kávu na území o rozloze úctyhodných přes 270 hektarů, kde se nachází nejen samotné keře kávovníků, ale také řada vodopádů a překrásných přírodních scenérií. Leží vy výšce 1500 m n.m. a farmáři zde pěstují arabiku odrůdy Cattura a Bourbon. Káva je zpracována promytou metodou, přičemž je pro sušení kávových třešní využíváno výhradně slunce. Sdružení zaměstnává přes 40 stálých pracovníků a dalších více než 100 během sklizně, z nichž velká část je původních obyvatel této oblasti. Své zaměstnance se snaží podporovat skrze poskytovanou zdravotní péči či v rozvoji vzdělání jak samotných farmářů, tak také jejich rodin. Rozvoj mladých lidí je také jeden z hlavních cílů sdružení z farmy Manila San Ignacio.

O zemi

Káva z Guatemaly je mnohými znalci považována za klenot mezi kávami pěstovanými ve Střední Americe. Díky mírnému subtropickému klimatu a sopečnému podloží zde na prudkých svazích vulkánů vznikají svěží kávy s ovocným nádechem a mírným tělem s příjemně doznívající dochutí. Káva se v Guatemale pěstuje již od druhé poloviny 19. století, přičemž nejstarší farmy (i jedny z nejstarších v Latinské Americe) se nalézají v oblasti Antiqua. Zde také můžeme nalézt farmy s nejvíce propracovanými metodami pěstování kávy. Další významné oblasti pro pěstování kávy jsou například Coban, Fraijanes nebo také právě oblast Huehuetenango, odkud pochází káva z červencového balíčku kávového předplatného, kterou vám přináší pražírna BotaCoffee. Káva se v Guatemale stala klíčovým vývozním artiklem v druhé polovině 19. století, když objev chemického barvení zcela zdevastoval vývoz indiga a karmínu, do té doby klíčových obchodních artiklů Guatemaly. Diktátorský režim tedy upřel svoji pozornost na pěstování kávy, a učinil z ní nejdůležitější složku guatemalské ekonomiky. Tato podpora však znamenala ještě další omezování a upírání práv původních majských obyvatel, vlastnících půdu vhodnou pro pěstování kávy. Jejich situace se od příjezdu španělských objevitelů v Guatemale neustále zhoršovala a teprve v poslední době vznikají iniciativy, které se snaží zlepšovat životní podmínky původních obyvatel Guatemaly.

O pražírně

První kvalitní pražírna kávy v Poděbradech nese jméno Amáres coffee. Jedná se o lokální pražírnu založenou v květnu 2013 v café-restaurantu s téměř pohádkovým jménem Villa A.Málka. Za vznikem pražírny stojí nadšení pro kvalitní kávu a nutkání zkusit něco nového. Spojili se Václav Mareš, barista a nadšenec do kávy a Anežka Málková, majitelka Villy A.Málka. Pražírna Amáres coffee má v nabídce 6 káv, převážně z Ameriky a jednu africkou kávu, přičemž všechny kávy mají cuppingové skóre nad 80 bodů. Filozofie pražírny je jednoduchá- snaží se naučit své klienty pít kvalitní čerstvou kávu.

Kongo Lake Kivu

Fair & Bio | Kongo

redirect

Další kávy
Nikaragua JavaNica

La Boheme Cafe | Nikaragua

redirect

Objednávky předplatného na únor pro ČR i Slovensko uzavíráme za .
Nezmeškejte ho!
Objednat