Coffee to Home vyráží do světa
Vyrážíme do světa
22 ledna 2015 - 20:08, by , in Blog, No comments

Bylo, nebylo, jednoho dne nám domů naše maminka koupila kávovar. Nebyl to ale obyčejný kávovar, byl to kávovar, který uměl dělat i pěnu do cappuccina a „presso“ z něj chutnalo vážně lépe než to instantní kafe, které jsem si dělal noc před zkouškou po litrech. Jednou jsem si do toho cappuccina zkusil udělat i obrázek. Jen tak ze srandy. A v tu chvíli se mi změnil život…

Vyrážíme do světaKaždý má cestu ke kávě právě tu svou, každý ji má jinou a každý ji má pohádkovou. Sami se můžete zamyslet nad tím, kdy jste se do tohoto našeho společného světa, plného vůně a prvorepublikového stylu, dostali i vy. U mě to byla cesta od „pressa“ a „piccola“ k espressu a ristrettu. Od latté art přes mocca konvičku v prvním vlastním bydlení, až ke kvalitní výběrové kávě v zrnkové podobě, krásnému mlýnku “Lodos” a dokonalému vacuum potu “Hario” v novém bytě. Tady ale moje cesta pořád nekončí, tady moje cesta teprve začíná.

Teprve teď jsme totiž s Tiborem založili službu Coffee to Home, která by měla být pro vás všechny, kdo milujete tento svět minimálně stejně jako my. Tento svět, který je tak malý a zároveň tak velký. Kávových milovníků zatím není příliš, je to vlastní malý svět v tom velkém, opravdovém. Zároveň je ale velký, velký svou vášní, kterou každý z nás pro kávu musí mít. Není to ani tak otázka volby. Kdo se do tohoto světa podívá, je ihned pohlcen a vášnivě této komoditě propadne. Také je to velký svět z jiného úhlu pohledu. Kde jinde můžete vyzkoušet v jednu chvíli tu stejnou věc, která ale pochází tu z Afriky, tu z Jižní Ameriky, tu třeba z Vietnamu nebo Indie? Káva spojuje celý svět. Je krásně rozmanitá ve svých chutích, a zároveň vždy stejně lahodná a voňavá nehledě na kout světa, kde je vypěstována nebo připravena.

Vyrážíme do světa

Ze začátku jsem se zarážel nad tím, jak je možné, že ta stejná surovina chutná vždycky jinak? A chutná vlastně jinak? Kde všichni ti baristé hledají chuť ostružin nebo čokolády? Po pár šálcích kávy jsem to objevil také. A právě toto objevování se stalo tím nejhezčím. Chvíle klidu, kdy si připravím poctivou kávu z vacuum potu, sednu si a snažím se objevovat různé chutě daného okamžiku. Okamžiku, kdy se svět zastaví a točí jen okolo mě. To je důvod proč mně naše služba přijde tak geniální a proč jsem se do ní zamiloval ještě dřív, než jsme ji začali dělat. Dává možnost objevovat kávový svět z pohodlí domova se vším klidem, který k tomu alespoň pro mě patří. Osobní nirvána dovezená přímo pod můj nos, který se zpovykaně těší na nové a nové vůně.

O čem je tedy vlastně naše služba? Je to kávové předplatné. Každý měsíc od nás dostanete až domů přivezené 3 degustační balíčky výběrové kávy o Vámi navolené gramáži. Každý z balíčků bude z jiné české pražírny, které vybíráme s maximální pečlivostí a důrazem na kvalitu kávy. Celkově Vám tedy doma přistane každý měsíc o libovolném počtu gramů luxusní kávy, které můžete porovnávat a pořád objevovat nové chutě. Pokud Vám některá z káv zachutná více, není problém doobjednat větší množství.

Vyrážíme do světa

Stejně jako jsme my, Coffee to Home, vyrazili do světa, chceme abyste vy, milovníci kávy, objevovali svět díky nám. Vše chceme dělat kvalitně a pro vás, protože jenom tak si myslíme, že má smysl tuto službu dělat. Příprava kávy musí být poctivá a stejně tak poctivý musí být i náš přístup. Jsme tu pro vás a chceme ve vás vzbudit touhu objevovat nové chutě, nové kávy, zajímat se o různé druhy její přípravy nebo třeba objevovat ty nejlepší kavárny. Od toho všeho tady naše služba bude, stejně jako tento blog. Vše je jen o naší a snad i vaší touze objevovat…

S uctivým pozdravem

Ondřej Macků a Tibor Kučera
Zakladatelé služby Coffee to Home

Vyrážíme do světa

O autorovi:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen.

Objednávky na nadcházející pražení uzavíráme za .
Nezmeškejte ho!
Objednat