@nakafe pulzujíce ve SKØGu
28 dubna 2015 - 13:27, by , in Blog, No comments
Dopis ze SKØGu!

aka Urban HUBu na Dominikánském náměstí.

Je to novinka na brněnské scéně prostorů pro kavárenské povaleče a taky jedno z nejstylovějších shromaždišť hipsterů.
Teda říkají to. Oni. Nikdo konkrétní. Prostě kolektivní vědomí. Znáš to.
Jenže já s tím asi až zas tak úplně nesouhlasím. Byla jsem tam už párkrát.SKOG 1

Před Vánocema, když jeli ještě na zkušební provoz a s plácačkou vychytávali mouchy.
Pak jsem šla jednou kolem a bylo místo, tak přece na jedno kafe se stavit můžu.
Pak ještě párkrát. Jednou s Tibem, i když Štěpánovi slíbil, že sem půjdou až spolu… Romantici! Ale ty nejsi Štěpán, tak to prásknout můžu. A pak vlastně vždycky, když jdu kolem.
Co mě sem tak táhne? Uplně jsem si nebyla jistá.

Ale dneska jsem na to asi přišla..
To místo je osobité. Jiné. Skandinávské (i když jsem na severu ještě nebyla, určitě to tam vypadá nějak takhle). Ať už ho chápu jako prostor, podnik nebo prostranství. Působí čistě, vzdušně, uvolněně. Vůbec nevím, proč se ti to tady snažím popsat slovy. Nejde mi to a i kdybych byla mistryně slova, aspoň z půlky tak dobrá, jako dnešní autoři, kteří přijali pozvání od Pulsů, stejně bych to nevyjádřila. To se musí zažít. Zkusit. Vidět.
SKOG 2Navíc kromě oku i duši lahodícímu řešení interiéru mají i zajímavou nabídku pro ty hipstery a povaleče.
Pivo, víno, čaje. Klasika.
Tvrdší mňamky už tak typické nejsou. Zelenou ani Tuzemák nevedou. Naštěstí. Ale je-li libo japonskou whiskey, není problém.
Favoriti jsou tady ale dva.
1) domácí limonády. Všech chutí, barev a tvarů! Je libo ibišek, jasmín, bazalku nebo pepř? Podávané ve stylových skleničkách od marmelád, paštik nebo chutney. Vím já? Ale chutnají skvěle.
2) káva. Na mlýnku výběr vždycky ze dvou. Dnes jsem měla Rwandu od Rusty Nails Roastery (ano, praží si vlastní kávu!). Kyselá, plná, ovocná chuť. Velká paráda. Pokaždé.
Najíš se tady taky. Takové ty trendy jídla. Hummus. Cheesecake. Na snídani ovocný mos s pohankou. (Ne, nevím co je mos. Pohanku znám.)V neposlední řadě je devízou SKØGu objem a pojetí prostoru. Ideální na pořádání akcí. Ať už koncertů, výstav, přednášek nebo autorských čtení.

Jako třeba zrovna dneska. Už zmiňované Pulsy uspořádaly první setkání tady. I SKOG 3když je fakt, že mi bylo jedno, kde to bude, hlavně když tam bude Marek. Napsal Mapu Anny. Nejlepší knížka ever. To že to bylo zrovna tady byl jenom bonus.
A byl to naprosto skvěle strávený večer. Mám zas plnou hlavu otázek, postřehů a nápadů. Ty ale jeden dopis neunese. To rozeberem nad vínem, až se vrátíš. Teď jsem ti chtěla jenom říct, že to víno si dáme ve SKØGu.

Až se tě někdo zeptá, kam v Brně na kafe, sváču nebo odpolední rozjímání, s klidným srdcem řekni ty čtyři písmenka. Radši to ale speluj. Kdo ví, jak se to ve skutečnosti správně čte!Do es-ká-přeškrtlé ó-gé-u @nakafe?
Určitě á-en-ó.

Ozvi se!
Já se zase ozvu.

Londýn 7
O autorovi:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen.

Objednávky na nadcházející pražení uzavíráme za .
Nezmeškejte ho!
Objednat